Logo 2
 

SOD "Filipowice" przed jubileuszem

Czytaj więcej...Na 3 sierpnia zaplanowane zostały obchody jubileuszu 20 – lecia działalności Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice.”  Impreza jubileuszowa odbędzie się rzecz jasna w Filipowicach a jej organizatorami będzie:  Klub Przyjaciół SOD „Filipowice” Stowarzyszenia „Klucz”, Zarząd OSP Filipowice i Zakliczyńskie Centrum Kultury.  Patronat na Jubileuszem objęli; burmistrz Jerzy Soska i przewodniczący Rady Miejskiej Józef Wojtas.  Trwają przygotowania do uroczystości, która rozpocznie się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Śnieżnej, a zakończy zabawą taneczną.

Czytaj więcej...

Kolejny świetny sezon artystyczny "Gwoźdźca"

Czytaj więcej...Zespół Folklorystyczny „Gwoździec” zakończył właśnie wiosenny sezon artystyczny potwierdzając swój niekwestionowany prymat w regionie Tarnowskim.  Po laurach w Lipnicy, Szczurowej i Lewniowej ostatnim akordem był występ grupy „Małego Gwoźdźca” na Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbył się w dniach 15 i 16 czerwca 2013 roku w Rabce –Zdroju. W Festiwalu uczestniczyło 12 najlepszych zespołów delegowanych do Rabki z przeglądów regionalnych. Obok MAŁEGO GWOŹDŹCA ten zaszczyt spotkał: SĄDECZOKI z Nowego Sącza, DOLINA SŁOMKI ze Stronia, MYSTKOWIANIE z Mystkowa, MAŁE PODEGRODZIE z Podegrodzia, PNIOKI z Sadku-Kostrzy, BESKID z Bielska-Białej, JUZYNA z Zawoi, ZBYRCOCEK  z Juszczyna,  BUDZOWSKIE KLISZCZAKI z Budzowa, MAŁE HARNASIE z Suchego, MALI HAMERNICY z Krakowa. „Mały Gwoździec” z programem „Dzień przed prymicjami” reprezentował tam jako jedyny zespół region Krakowiaków Wschodnich.

Czytaj więcej...

Mała „Żarówka” wygrała, starsza „Żarówka” mocno zaświeciła

Czytaj więcej...

Za nami emocje związane z II Konfrontacjami „Teatralne Lustra”, która odbyły się 14 i 15 maja w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku. Teatr Wyobraźni „Żarówka” wystawił dwie mocne drużyny; „Małą Żarówkę” ze spektaklem ze „O dziewczynce, które w odróżnieniu od głazów odnalazła się” oraz „Młodzieżową Żarówkę” z absolutną żarówkową premierą „Żubry”. Obie grupy; młodsza i starsza prezentowały się na scenie RCK-B w Brzesku 14 maja, ale werdyktu jurorskiego z dr Ziutą Zającówną w składzie wysłuchaliśmy 15 maja po 17 – tej. Mamy powody do dumy, bo spośród 20 grup teatralnych z byłego województwa tarnowskiego zakliczyński Teatr zaprezentował się znakomicie. Dość napisać, że młodsza grupa - „Mała Żarówka” -  długo w rozmowach kuluarowych typowana była do wygranej – ostatecznie zwyciężyła w młodszej grupie wiekowej II Konfrontacji zgarniając nie tylko entuzjastyczne recenzje Konsultantów, ale nagrodę w wysokości 600 zł.

Czytaj więcej...

Czy Teatr Wyobraźni „Żarówka” zabłyśnie podczas Festiwalu ?

Czytaj więcej...Od kilku tygodni dzieci i młodzież z Teatru Wyobraźni „Żarówka” pracują nad przygotowaniem spektakli przygotowywanych na II Konfrontacje Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” Brzesko 2013. W zeszłym roku zdobyliśmy tam wyróżnienie natomiast w maju tego roku będziemy dzielnie walczyć o najwyższą nagrodę czyli „Diamentowe lustro”. Żeby szanse zwiększyć zostały utworzone dwie grupy pod tą sama nazwą z uwzględnieniem na grupę młodszą i starszą. Oczywiście głównym powodem podziału była ilość chętnych i zróżnicowanie wiekowe i warsztatowe. Młodsza grupa zaprezentuje wznowiony spektakl ze zmianami pt.: „O dziewczynce, które w odróżnieniu od głazów odnalazła się”. Grupa starsza przygotowuje premierę pod tytułem „Żubry” w reżyserii Arkadiusza Boryczki - autorem scenariusza jest Andrzej Dembończyk.

Czytaj więcej...

"Gwoździec" szaleje w Małopolsce

Czytaj więcej...W dniach 26 i 27 kwietnia 2013 roku odbędzie się jubileuszowa V edycja Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY. Impreza odbędzie się w Łużnej. Konkurs adresowany jest do dorosłych zespołów regionalnych oraz grup obrzędowych województwa małopolskiego, prezentujących tradycyjny folklor własnego regionu etnograficznego i etnicznego. To prestiżowa impreza folklorystyczna w której bierze udział tylko wyselekcjonowana liczba zespołów regionalnych oraz grup obrzędowych z Małopolski. Nasz Gwoździec ubiegał się w kwalifikacjach o jedno z 7 miejsc wraz z innymi grupami działającymi w Regionie Tarnowskim. Wczoraj otrzymałem wiadomość od szefowej Działu Animacji i Dziedzictwa Kulturowego MCK „Sokół” Zofii Skwarło tej treści: Jesteście zakwalifikowani: ZBYRCOK, KOWALNIA, SKALNIK, BABIGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA, GWOŹDZIEC, ŚWARNI, MOGILANIE - gratuluję… Oprócz tych zespołów wystąpią na „Pogórzańskich Godach” jeszcze tylko;  JURKOWIANIE, CZARDASZ, WESOŁE KUMOSZKI i BRZESZCZANKI.

Czytaj więcej...

Ruszyła "zreformowana" Liga Szachowa

Czytaj więcej...W niedzielę, 3-go marca wystartowała kolejna edycja Zakliczyńskiej Ligi Szachowej. Rozgrywana będzie, decyzją Zarządu MUKSz "JORDAN" - głównego organizatora rozgrywek - według nowych zasad. Zasadnicze zmiany to wprowadzenie regulaminu rozgrywek oraz powołanie drugiego sędziego. (Obok Pawła Bobera funkcję tą będzie pełnił Maciej Turczak) Kolejna nowość to ujednolicenie czasu gry i ilości rund we wszystkich ligowych turniejach (a będzie ich 7). Grać będziemy tempem P-10, każdorazowo po 9 rund. Zaostrzono również kontrolę poprawności przebiegu rozgrywek.
Wracając do głównego tematu - Ligę zainaugurowało Grand Prix Rudy Kameralnej. Gościny użyczyła tym razem świetlica ZCK w Rudzie Kameralnej, stająca się ulubionym miejscem szachowych zmagań.

Czytaj więcej...

Rusza Liga Szachowa

Czytaj więcej...

Szachy nie są sportem niszowym !!!

Czytaj więcej...To chyba główne stwierdzenie jakie padło na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego "Jordan", które odbyło się w sobotę 9 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Lusławicach.

Tego właśnie dnia zakliczyńscy szachiści zebrali się aby podsumować rok 2012 i przedstawić plany na najbliższy rok. Walne Zebranie poprzedziły Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn w szachach błyskawicznych P-5. Zwycięzcą okazał się i jemu przypadł tytuł mistrza rewelacyjnie spisujący się tego dnia Paweł Bober, który uzyskał 9.5 punktu z 11 możliwych . Drugą lokatę zajął Robert Ogórek (9 pkt). Trzecie miejsce przypadło Jerzemu Sowińskiemu (także 9 pkt ale gorsza punktacja pomocnicza). Juniorskim Mistrzem okazał się Piotr Okoński. Za nim miejscami na podium podzielili się: Robert Myrlak i Kamil Rozkocha. W kategorii kobiet najlepsza była Agnieszka Kot. Druga Sara Słowińska , a trzecia Karolina Świerczek. Dla przypomnienia sponsorami tych mistrzostw byli : Firma Prayer i F.H.U. Ekspres, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.Po sportowej rywalizacji nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcą Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2012 r.

Czytaj więcej...

Dwa razy drudzy w ogólnopolskich konkursach

Czytaj więcej...Grupy Kolędnicze Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”  zajmując pierwsze miejsca podczas tegorocznego Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych o „Lipnicką Gwiazdę” zostały zaproszone do udziału w przeglądach rangi ogólnopolskiej. Młodzież pojechała do Podegrodzia na 16. „Pastuszkowe kolędowanie” które odbywało się 26 i 27 stycznia 2013 roku w podsądeckim Podegrodziu przywożąc stamtąd II miejsce.  Pastuszkowe kolędowanie to Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych. Spotkania są konkursem, w którym uczestniczyć mogą grupy wytypowane na kilkunastu powiatowych i regionalnych przeglądach odbywających się na terenie całego kraju - maksymalnie 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne. W ostatnich latach dzieci i młodzież z Gwoźdźca są stałymi gośćmi i laureatami tej ogólnopolskiej imprezy.  W tym roku młodzieżowe „Droby” z Gwoźdźca zajęły II miejsce m.in. wespół z Drobami z Olszyn a w tej kategorii Grand Prix przypadło Grupie Kolędniczej „Z gwiazdą” z Ujanowic (pow. limanowski).  Wszyscy uczestnicy otrzymali „Serce Podegrodzkie” -  w Gwoźdźcu, jako się rzekło że względu na stałe uczestnictwo w „Spotkaniach” -  kolekcja „Serc” jest już pokaźna.

Czytaj więcej...

Wynajme

http://www.cialis2015.com/

generic viagra 120mg x 60

Gospodarstwo

Partnerzy zakliczyninfo


 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.