Brawo
 

Grupa Nowy Styl mecenasem ECMKP

Czytaj więcej...Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach pozyskało kolejnego, po Grupie Azoty (partnera strategicznego i patrona sali koncertowej), możnego mecenasa. Grupa Nowy Styl udzieli wsparcia programom edukacyjnym i koncertowym ECMKP. Firma posiada własną, międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą własne lokalne struktury sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie). Obroty tego jednego z wiodących producentów mebli biurowych szacuje się na miliard złotych rocznie. To czwarty największy producent krzeseł i mebli biurowych w Europie.

Czytaj więcej...

OSP Zakliczyn wywalczyła puchar na własność

Czytaj więcej...Na starcie dorocznego Turnieju Piłkarskiego „Witamy wiosnę – Zakliczyn 2015” stanęło siedem ekip. W składzie samorządowców burmistrz Dawid Chrobak, wśród druhów z OSP Dominika Karpiel (jedyna futbolistka w zawodach), zaś w gronie faworytów wymieniano drużyny miejscowych strażaków i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Ten pierwszy zespół, zaliczywszy na swoją korzyść dwa turnieje w poprzednich latach, rozgrywane tradycyjnie w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, mógł pokusić się o przejęcie na stałe okazałego, przechodniego pucharu, ufundowanego przez dyrektora ZSPiG Józefa Gwiżdża, wszak według regulaminu trzykrotne zwycięstwo turniejowe owocowało zatrzymaniem tego trofeum. I tak się stało. Mało tego, OSP Zakliczyn w imponującym stylu, wygrywając wszystkie mecze, zdecydowanie zajęła pierwsze miejsce w turnieju, przejmując rzeczony puchar na własność.

Czytaj więcej...

Obchody 34. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich w tuchowskim sanktuarium

Czytaj więcej...W Klasztorze Redemptorystów zorganizowano obchody 34. rocznicy podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, przygotowane przez Komitet Organizacyjny z udziałem Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn Władysława Żabińskiego. Uroczystości patronował Prezydent RP Bronisław Komorowski, którego reprezentowali Dariusz Młotkiewicz – zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta i doradca Prezydenta RP Henryk Wujec.
Oficjalne zaproszenia wystosowali: Mieczysław Kras - Przewodniczący Komitetu, Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, Adam Drogoś – Burmistrz Tuchowa i Władysław Żabiński - sygnatariusz Porozumień. Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, rolników i mieszkańców wsi sprawował ks. bp Władysław Bobowski.

Czytaj więcej...

Poetyckie pożegnanie zimy

Czytaj więcej...W lusławickim Oddziale Przedszkola Publicznego nr 1 przeprowadzono Konkurs Recytatorski „Poezja śniegiem oprószona”. W konkursie wzięło udział 13 dzieci z siedmiu gminnych przedszkoli. Recytacje oceniało jury w składzie: przew. Anna Szczepańska – poetka, Romana Nosek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Kazimierz Dudzik – dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.
Dzieciaki zaprezentowały wiersze o zimie wielu autorów, niektórzy recytatorzy pokazali się w oryginalnych strojach, wyposażeni w rekwizyty. Konkurs zainaugurowała pani dyrektor Lucyna Gondek, po czym jury i publika przysłuchiwali się z uwagą wdzięcznym interpretacjom przedszkolaków. Błyskały flesze, szemrały kamerki i tablety, wszyscy wykonawcy otrzymywali słuszną porcję braw...

Czytaj więcej...

„Stefek Burczymucha” i inne utwory

Czytaj więcej...Justyna Perkman z klasy III Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie, jej brat Bartosz z „zerówki” w SP w Faściszowej oraz Kacper Talarek – uczeń klasy III ZSPiP w Gwoźdźcu najlepiej poradzili sobie – zdaniem jury – z interpretacją wierszy Marii Konopnickiej w trzeciej edycji Przeglądu Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich. W Szkole Podstawowej w Gwoźdźcu zaprezentowali się recytatorzy z siedmiu szkół podstawowych z klas 0-3. Ręce same składały się do oklasków na widok efektów mozolnej pracy dzieci i opiekunów, wszak wykonawcy postawili nie tylko na ekspresję wykonania, ale i prezencję i adekwatne do treści wiersza przebranie.

Czytaj więcej...

Wynajme

http://www.cialis2015.com/

generic viagra 120mg x 60

Gospodarstwo

Partnerzy zakliczyninfo


 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.