Logo 1
 

Szkoła dla ekorozwoju: wizyta w piekarni i porady dietetyczne

Czytaj więcej...Edukacja Zdrowotna w szkole jest podstawowym prawem każdego dziecka. Dbałość o zdrowie uczniów, to jedno z zasadniczych zadań szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa. Dlatego w ostatnim miesiącu w Szkole Podstawowej w Stróżach dużo mówiono o zdrowym odżywianiu. Najpierw uczniowie z klasy III i V w ramach programu "Szkoły dla ekorozwoju" odbyli wycieczkę do piekarni pana Henryka Migdała w Zakliczynie. Celem tej wycieczki było poznanie cyklu produkcyjnego chleba. Dzieci miały okazję zobaczyć maszyny piekarnicze, które służą do pieczenia wyrobów cukierniczych, jak i pieczywa, a także komory fermentacyjne, w których ciasto rośnie. Ciekawym urządzeniem była dzielarka, czyli zaokrąglarka automatyczna do wyrobów bułek. Pracownicy piekarni zaprezentowali, w jaki sposób wyrabia się ciasto na chleb i co wchodzi w jego skład. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pracy piekarza. Dziękujemy pracownikom piekarni za tak miłe przyjęcie, jak i właścicielowi panu Henrykowi Migdałowi, który wyraził zgodę na zwiedzenie zakładu, a także panu Tomaszowi Damianowi, który darmowo i bezpiecznie dowiózł i odwiózł nas na miejsce.

Czytaj więcej...

Pierwsza rata podatku

Czytaj więcej...Przewodniczący Rady Miasta Zakliczyna informuje o poborze I raty podatku w Urzędzie Miejskim (Rynek 32, na parterze):

w dn. 9-12 marca br. w godz. 9:00-12:00

i w dn. 13 marca br. w godz. 9:00-15:00

oraz w domu przy ul. Mickiewicza 59 w godz. 16:30-18:00.

Informacja: tel. 14-66-53-177 (po godz. 16:00) i tel. kom. 664-432-769.

 

 

Zmiany w Zarządzie Gminnego Koła PZW

Czytaj więcej...W ratuszu obradowali wędkarze, podsumowujący miniony rok podczas Walnego Zebrania. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy upamiętniającą zmarłych członków zakliczyńskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Obrady miały wyjątkowy charakter, wszak niespodziewanie odszedł na zawsze jego zasłużony Prezes, śp. Janusz Ogonek. Zgromadzeni w Sali im. Spytka Jordana powołali nowe władze Koła. Jednogłośnie wybrano na gminnego szefa PZW Waldemara Kornasia, dotychczasowego wiceprezesa. W skład Zarządu wchodzą ponadto: Marian Świerczek – wiceprezes, Andrzej Szymański – sekretarz, Michał Papuga – skarbnik, gospodarz koła – Bogdan Janowski oraz członkowie: Wiesław Hajduk, Czesław Mytnik i Jerzy Średniawa.

Czytaj więcej...

Specjalna projekcja z audiodeskrypcją w Kinie Marzenie

Czytaj więcej...23 stycznia do kin w całej Polsce wejdzie film Jacka Lusińskiego „CARTE BLANCHE”, będzie  można zobaczyć go także w tarnowskim kinie „Marzenie”.
Jest to – inspirowana prawdziwymi wydarzeniami – poruszająca opowieść o nauczycielu historii, który aby zachować ukochaną pracę ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Ta skądinąd dramatyczna sytuacja, staje się pretekstem do opowiedzenia podnoszącej na duchu, uniwersalnej historii o sile i determinacji człowieka w walce z przeciwnościami losu.

Czytaj więcej...

Chcę, a nie muszę być wolontariuszem

Czytaj więcej...Już po raz trzeci Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie przygotowało Dzień Wolontariusza. Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Justyna Iwaniec – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu i Iwona Brożek oraz uczniowie należący do SKW. Nad nagłośnieniem czuwał Bogusław Wróbel.
Wolontariusze to prężnie działająca grupa młodych ludzi, którzy zawsze znajdą czas, aby pomóc innym. Do Szkolnego Koła Wolontariatu należy około 40 uczniów Gimnazjum i 20 ze Szkoły Podstawowej. Okazjonalnie przyłączają się jeszcze inni uczniowie, którzy chcą się zaangażować w konkretną akcję lub mają ciekawy pomysł na działanie skierowane do potrzebujących.

Czytaj więcej...

Wynajme
Gospodarstwo

Partnerzy zakliczyninfo


 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.