Brawo
 

14 edycja Święta fasoli to już historia

Czytaj więcej...14. Święto fasoli w Zakliczynie to już historia. Teraz nadszedł czas „sprzątania” i rozliczania finansowego imprezy z naszymi partnerami; Województwem Małopolskim oraz Starostwem Powiatowym, a także partnerami prywatnymi. Na rzeczową i obiektywną ocenę wydarzenia przyjedzie czas po załatwieniu wszystkich formalności finansowych i organizacyjnych. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w czternastoletniej historii Święta, do samego końca nie zabrakło głównej jego bohaterki – fasoli. Może nie został pobity ubiegłoroczny rekord frekwencji w czym głównie przeszkodził niedzielny, dopołudniowy deszcz, ale mimo tego impreza zgromadziła największą w tym roku publiczność w gminie Zakliczyn. Najliczniej państwo zgromadzili się podczas koncertu zespołu „Baciary.” Świetnie i licznie bawiliście się podczas sobotniego festynu w Fasolandii z zespołem „Pyrek Band”.  

Czytaj więcej...

Półkoszką na Święcie Fasoli, impreza może wygrać plebiscyt

Czytaj więcej...Spośród atrakcji które czekają na państwa podczas 14. Święta Fasoli należy wymienić możliwość przejażdżki „półkoszką” lub jak kto woli „tramwajem konnym.”  Właścicielem  tego pięknego i bezpiecznego zaprzęgu konnego jest Stanisław Ziółkowski z Kończysk, a jego dopiero co zakupiona „półkoszka” jest jedną z wielu atrakcji prowadzonego przez państwa Ziółkowskich gospodarstwa agroturystycznego. Półkoszka będzie kursować podczas Święta Fasoli na trasie pomiędzy Kamieńcem, a centrum Zakliczyna. Kurs z Kamieńca i z powrotem wokół zakliczyńskiego Rynku to wydatek 5 zł.  

Podobnie jak w ubiegłym roku,  w niedzielę, gościć będziemy redakcję terenową „Gazety Krakowskiej”.  Można będzie sobie zrobić zdjęcie i „za chwilę” otrzymać  pamiątkową stronę tytułową „Gazety Krakowskiej” z fotką i podpisem „Byliśmy tu razem.”  

Czytaj więcej...

Ostatnie odliczanie przed 14 edycją ŚF

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Pozostały już ostatnie godziny do inauguracji 14. Święta fasoli, największej imprezy promocyjnej Gminy Zakliczyn.  Na zlecenie Burmistrza poprawiana jest droga na arenę imprezy – Kompleks Rekreacyjno – Sportowy „Kamieniec.”  W środę, 28 sierpnia, w godzinach popołudniowych na zakliczyński Rynek wjeżdżać zaczną samochody ze sprzętem wesołego miasteczka i zajmować północną część płyty Rynku – samochody należy parkować w części południowej. Wesołe miasteczko z Czech będzie dostępne na Rynku przez całe święto. W środę z Rynku na Kamieniec zostanie przewieziona estrada. Mamy nadkomplet chętnych do ustawienia stoisk w ramach Jarmarku Produktu Lokalnego – większość stoisk stanie w niedzielę, ale kilka będzie już w sobotę. Do Gminy Zakliczyn przyjeżdża w sobotę w godzinach popołudniowych oficjalna delegacja miasta Jászfényszaru – specjalnie na Święto fasoli, które na Węgrzech nazywane jest Festival Bob.  Zaczynamy 31 sierpnia na Kamieńcu  o godzinie 16 – tej konkursami i grami przygotowanymi przez firmę Capone Gastro. Około godziny 19 – tej rozpocznie się zabawa plenerowa z zespołem Pyrek – Band.  W niedzielę od godziny 8 – mej będziemy na Kamieniec wpuszczać już tylko samochody wystawców JPL, artystów oraz obsługi , a podczas uroczystości oficjalnych przedstawicieli władz. Ruchem podczas Święta fasoli kierować będą strażacy z jednostek OSP i prosimy stosować się do ich poleceń - o to czy wszystko pod tym względem jest w porządku zadba Policja.  Strażacy, którzy świetnie spisali się w ubiegłym roku pod względem kierowania ruchem, mając to doświadczenie będą starać się kierować państwa zmotoryzowanych w takie miejsca, aby było wygodnie i bezpiecznie pozostawić swój pojazd.

Czytaj więcej...

Strefa rodzinna SPON na Święcie Fasoli

Czytaj więcej...31 sierpnia i 1 września 2013 r. na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym „Kamieniec” odbędzie się kolejneŚwięto Fasoli. Organizatorami tego wydarzenia są: Zakliczyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie „Klucz”, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. Partnerem Święta Fasoli jest Województwo Małopolskie – projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Powiatu Tarnowskiego.  

Jak co roku liczne kramy, stoiska, występy artystyczne i inne atrakcje będą czekały na mieszkańców Zakliczyna oraz gości. Gwiazdą 14 Święta Fasoli będzie zespół „Baciary”. Na scenie nie zabraknie występów wokalnych, solowych i tanecznych, pojawi się też Leszek Mazan.  W niedzielę około godziny 15-stej na scenie pojawi się Prezes SPON Bez Barier Jerzy Woźniak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Jerzy Soska, którzy wręczą stypendia i nagrody dla najzdolniejszych gimnazjalistów. Poznamy również stypendystów programu LEKTOR. W tym roku SPON BEZ BARIER oferuje rozrywkę dla całej rodziny w specjalnej STREFIE RODZINNEJ zlokalizowanej bezpośrednio za stoiskiem promocyjnym stowarzyszenia. W STREFIE będzie można się zrelaksować, uraczyć  poczęstunkiem zorganizowanym przez naszych wolontariuszy i przyjaciół, uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach dla całej rodziny. Jednocześnie na naszym stoisku promocyjnym będzie ciągły ruch, ponieważ Mobilny Kantor BEZ BARIER będzie czynny do godz. 17.30.

Czytaj więcej...

Ostateczna lista wystawców JPL na 14. Święcie fasoli w Zakliczynie

Czytaj więcej...Podajemy ostateczną listę stoisk Jarmarku Produktu Lokalnego podczas 14. Święta fasoli w Zakliczynie. Nie przyjmujemy już żadnych zgłoszeń z powodu braku miejsca. Oferenci, którzy zgłaszali stoiska wcześniej, a nie ma ich na liście nie zostali zakwalifikowani z przyczyn formalnych (nie przyjmujemy w ramach JPL stoisk z lodami, watą cukrową, cukierkami odpustowymi, etc.).  Informujemy jednocześnie, że zgłoszenia do udziału w Jarmarku Produktu Lokalnego na przyszłoroczne 15. Święto fasoli, którego termin przypada na dni 6 i 7 września 2014 roku, przyjmujemy od maja 2014 roku na zasadach podobnych jakie obowiązują w tym roku.   

Województwo Małopolskie- stoisko promocyjne w ramach kampanii „Zasmakuj w Małopolsce”

Stowarzyszenie „Klucz” – stoisko promocyjne organizatora, produkty regionalne

Urząd Miejski w Zakliczynie - stoisko promocyjne

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - stoisko promocyjne

KRUS- stoisko promocyjne

Małopolska Izba Rolnicza – stoisko promocyjne

Lokalna Grupa Działania Dunajec –Biała - stoisko promocyjne

SPON BEZ BARIER– stoisko promocyjne

Szkoła Językowa LANGUAGE SOLUTIONS- stoisko promocyjne

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska – stoisko promocyjne

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” - stoisko promocyjne

Piotr Firlej CUIT – stoisko promocyjne

Gospodarstwo Agroturystyczne Małgorzata Martyka Domek pod Różami - produkty regionalne gastronomiczne ( ciastka fasolowe, fasola piękny Jaś)

Czytaj więcej...

Wynajme
Gospodarstwo

Partnerzy zakliczyninfo


 
© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl.
Design by :.